Jen pár minut za památkami, vínem nebo sportem

Tipy na výlet

Naši hosté si užívají klidné lokality neprůjezdné ulice v širším centra města. Je to k nám jen 5 minut pěšky, pokud do Znojma přijedete vlakem nebo autobusem.

Historické centrum

V blízkosti najdete vše co potřebujete při Vaší dovolené nebo i služební cestě:
Historické centrum královského města Znojma je jen 1O min poklidným krokem. Nenechte si ujít krásné výhledy z radniční věže, zákoutí křivolakých uliček, rotundu sv. Kateřiny v areálu Znojemského hradu nebo nádherné výhledy do údolí řeky Dyje od chrámu sv. Mikuláše.

Za sportem

Pokud se rozhodnete vyrazit za sportem, tak za 6 minut dojdete na moderní městskou plovárnu v Louce s řadou vodních atrakcí (tobogán, divoká řeka, skluzavky pro velké i malé) tak i kondiční plavci si zde přijdou na své.

Náš penzion se nachází na samém okraji města a tvoří tak skvělý výchozí bod pro cykloturistiku. Můžete vyrazit směrem národní par k Podyjí nebo jižněji, kde se nalézají rozsáhlé vinohrady, které se táhnou až do nedalekého Rakouska.

Znojmo je také město vína

V nedalekém okolí se nalézá řada vinohradů a vinných sklípků. Vyhlášené jsou např. tzv. Modré sklepy, které jsou pojmenované po namodralé ušlechtilé plísni, která pokrývá stěny starobylých, v pískovci ručně kopaných sklípků.

Znovín Znojmo

Jedním z největších vinařství ČR je Znovín Znojmo se sídle v nedalekém Šatově, kde můžete navštívit pevnostní sruby Zahrádky nebo Zatáčka, tak i známý vinný sklípek vyzdobený naivním lidovým uměním v době kolem II. světové války.

Znovín Znojmo má své kulturní a vinařské centrum v nedalekém klášteru Premonstrátů v Louce hned v sousedství městské plovárny. Je to tedy jen 6 minu za dobrým vínem a řadou kulturních akcí od jara do podzimu.

Kulturní akce

Během léta město pořádá mnoho kulturních akcí, hudebních festivalů, divadelních vystoupení, vč. známého Znojemského vinobraní. Aktuální program po celý rok najdete na webu Znojemské besedy.

V okolí Znojma doporučujeme návštěvu:​

  • hrad Bítov
  • zámek Vranov nad Dyjí
  • Vranovská přehrada - ráj pro rybáře a vodní sporty
  • Vodní mlýn ve Slupi – národní technická památka
  • Moravský Krumlov - Muchova Slovanská epopej
  • za vínem a cykloturistikou vyražte i do nedalekého Rakouska
Aktuální přehled o památkách a pořádaných kulturních akcích naleznete na stránkách znojemsko.info
Kontakt

Vinohrady 17
66902 Znojmo

PRO REZERVACI VOLEJTE

+420 604 347 490

Copyright © 2021. All Rights Reserved. Created by ngstránky.cz

Tento web je chráněn pomocí Google ReCAPTCHA a platí pro něj zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.

Rezervace

Pošlete nám svou nezávaznou rezervaci. Budeme Vás kontaktovat.

Nejste si jistí?

Zavolejte nám

+420 604 347 490